PATENT

Oxolook - PATENT

‘’Açık olmak’’ anlamına gelen ‘’ petere’’ kelimesinden türemiş olan Latince kökenli patent kelimesi; buluş sahiplerinin ortaya koyduğu yeniliklerin hukuki yollarla koruma altına alınmasını ifade eder.
İnsanı bilgisayardan ayıran analitik düşüncedir ve bu düşünce de zihnin ürünüdür. Zihnin ürünü olan bir fikrin, buluşun, üzerinde çalışılan bir emeğin mutlak suretle korunması gerekmektedir. Esasında insanlar yalnızca fikirlere para verirler teorisi oldukça yerindedir, çünkü fikirler çok değerlidir. Günümüz teknolojisi hızla ilerlemekte ve ürünlerin pazarda nasıl konumlandırılacağı ile ilgili elimizde sadece öngörüler var. Yakın zamanda Sony, verileri doğrudan zihne gönderme teknolojisinin patentini almıştır. Öngörülen o ki değişimler çok hızlı gelecek ve işletmelerin, bireylerin burada değişmez hedefi; pazardaki değişiklikleri, yeni koşulları doğru okuyarak stratejilerini her an yenilemeye hazır olmalarıdır. Ar ge ve inovasyona verilen değer gün geçtikçe daha da artmakta çünkü rekabetin gücü buradan geçmektedir.
İk10 Patent, yenilik, buluş basamağı ve sanayiye uygulanabilirlik şeklinde kabul görmüş patentlenebilirlik kriterleri çerçevesinde buluşların tescil hak edip etmediği noktasındaki araştırma, inceleme raporları, yazılı görüş ve itirazları titizlikle hazırlamaktadır. Buluş basamağını içermeyen, yenilik ve sanayiye uygulanabilirlik kriterlerini sağlayan daha küçük buluşlarda ise faydalı model koruması sağlanmaktadır.
Ar-ge ve inovatif çalışmaları sonucu işletmeler veya bireyler hak kazandığı patent belgesi ile pazardaki konumunun alanını genişletebilir veya bu belgeyi lisans yoluyla kiralama hakkını elde ederek yeni gelir imkanları edinebilir. İk10 Patent, patentleşme yolculuğunuzda ürün ve buluşlarınızın iz bırakmasında öncülük eder.

SGK Teşvik Analizini Hemen Öğren, Tasarruf Et!

Şirketler için en önemli maliyetlerden biri, insan kaynakları ile ilgili giderler; bu giderlerden tasarruf edinmeniz ve yetişmiş insan kaynağınızı doğru teşvik koşullarında yönetebilmeniz artık mümkün!

 

Tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Teşekkürler!
Başvurunuz bize ulaştı.

En kısa zamanda size dönüş yapacağız.